KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7908517
nr 790 8517
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvarell, Lars Norrman (1915-1979), Maurisk slavinna, signerad, 1946, mm; 30x41
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 november 2012
kl 19:03:02
12/11 18:53:55
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman